Sezamové tyčinky

Sezamové tyčinky

Tyhle tyčinky jste mohli už několikrát ochutnat na trhu. Pár z vás se po nich shánělo, když jsem je zrovna neměla, a protože jsou vážně dobré, zdravé a jednoduché, musela jsem sem dát recept, abyste si je mohli kdykoliv udělat doma.

Čeká nás posledních pár hezkých dní a pak už pravděpodobně přijde zima, déšť a nedostatek sluníčka. Nevím jak vám, ale mě v zimě ty sluneční paprsky vážně chybí a tenhle nedostatek se u mě projevuje úplně zesláblými a zničenými nehty. No a sezam, který je plný hořčíku, vápníku a zinku je ideální právě na posílení nehtů, vlasů a kůže. Navíc je teď k dostání u včelařů čerstvý med a čokoláda je plná antioxidantů. No tyhle tyčinky si prostě musíte připravit.

Suroviny na 8 vegan tyčinek, plech 20×20 cm
280 g sezamových semínek
150 g medu
1 vrchovatá lžíce tahini pasty

150 g arašídů (pražených, nesolených)
40 g medu
špetka soli

Postup
Pro lepší chuť si sezamová semínka opeč v troubě. Na plech vyložený pečícím papírem rozprostři rovnoměrně sezam a dej na 8-10 minut do trouby vyhřáté na 160°C. Průběžně hlídej, sezam se nesmí připálit, zhořknul by.

Ještě teplá sezamová semínka přesyp do mísy a přidej k nim tahini a med. Teplem se med hezky rozpustí a můžeš vše smíchat.
Formu si vylož pečícím papírem nebo potravinářskou fólií. Sezam přendej do formy, rovnoměrně rozprostři a upěchuj do hladka. Arašídy v míse smíchej s medem a špetkou soli. Pokud ho máš moc tuhý, rozehřej ho a promíchej s oříškama. Ty pak navrstvi na sezamový základ a zamáčkni tak, aby arašídy na sezamu držely.

Dej vychladit do lednice minimálně na dvě hodiny. Pak tyčinky vyndej z formy a nakrájej na 8 stejně velkých tyčinek. Rozpusť si čokoládu a tyčinky pokapej a dej je zpět na chvíli do lednice, aby čokoláda ztuhla.

Pokud je všechny hned nesníš, skladuj je v lednici, vydrží několik dní.

Další bezlepkové recepty

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.