Jak objednat bezlepkový dort?

Dorty z Bezlepkova jsou dělané na přání přímo pro vás. Ke každému dortu přistupuji individuálně a snažím se přetvořit vaše představy do malého kulatého potěšeni. Kompletní nabídku dortů najdete zde.

Piškotový korpus naplněný lahodným krémem z mascarpone a tvarohu doplněný šťavnatým ovocem, ovocným rozvarem, čokoládou nebo ořechy se slaným karamelem. To jsou klasické dorty. Spoustu inspirace najdete tady na webu nebo na instagramu Bezlepkov.

Při objednání dortu tedy budu potřebovat vědět – příchuť korpusu, náplň dortu, příchuť krému a počet porcí. S výběrem vám samozřejmě ráda pomůžu.

Součástí ceny klasického dortu je bohaté zdobení čerstvým ovocem, lyofilizovaným ovocem, ořechy, čokoládou a bylinkami. Pokud byste na dort chtěli živé květy, makronky, laskonky, zápichy nebo cokoliv jiného, cena dortu se zvýší o cenu doplňků.

Na většinu dortů dávám odlehčený a méně sladký krém z mascarpone a tvarohu. Pokud máte rádi máslovější a sladší krém, mohu vám dort naplnit a obmazat lahodným máslovým italským krémem nebo krémem z másla, mascarpone a čokolády.

 

Korpusy – vanilkový, kakaový, skořicový, kokosový, makový, red velvet, mrkvový

Náplně – ovocný rozvar (mix lesního ovoce, švestky s mandlovým likérem, meruňky s tymiánem, mango s marakujou, višně), čerstvé sezónní ovoce, čokoládová, pistáciová nebo kokosová ganache z Callebaut čokolády, vlašské ořechy se slaným karamelem

 

Nejoblíbenější kombinace jsou:
Vanilkový/kakaový korpus – ovocný rozvar – vanilkový/čokoládový krém – (čokoládové stékance)
Kakaový korpus – ganache z Callebaut čokolády a čerstvé maliny – čokoládový krém
Skořicový korpus – sekané vlašské ořechy a slaný karamel – vanilkový krém
Pistáciový korpus – meruňky s tymiánem – vanilkový krém
Vanilkový korpus – čerstvé jahod se šlehačkou – vanilkový krém – čokoládové stékance
Vanilkový korpus – pistáciová ganache z Callebaut bílé čokolády a maliny – vanilkový krém
Kokosový korpus – mango a marakuja rozvar – kokosový krém
Makový korpus – švestkový rozvar – vanilkový krém

U vícepatrových dortů můžete do každého patra nakombinovat jiný korpus a náplň.

Důležité informace o manipulaci a převážení dortu 

Pokud dort převážíte autem. Položte krabici s dortem na rovný povrch, tedy ideálně na podlahu u spolujezdce nebo do kufru auta, kde krabici zajistěte proti posunu, aby vám při jízdě necestovala. V žádném případě nepřevážejte dort na sedačce! Všechny sedačky jsou ve sklonu a dort by se vám mohl v krabic posunout a obtisknout se na ní. Krabici přenášejte a dávejte do auta ve vodorovné poloze, nenaklánějte ji ani nijak nenatáčejte. Vrchní ovocné zdobení by se vám mohlo sesunout. 

Pamatuje, že ve chvíli, kdy si přebíráte dort, přebíráte si i zodpovědnost za převoz k oslavenci. 

Přeprava svatebních dortů

Svatební vícepatrové dorty dostanete buď ve vysoké krabici z pevné třívrstvé lepenky nebo máte možnost půjčení polystyrenového termoboxu. Což doporučuji v letních měsících, kdy jsou venkovní teploty vysoké a dort převážíte na delší vzdálenost. Případně si můžete objednat dopravu přímo na místo svatby.

Pamatujte na fakt, že jak papírová krabice i termobox na svatební dorty jsou poměrně rozměrné ale hlavně vysoké. Pokud zvolíte vlastní dopravu, potřebujete na převoz auto s vysokým kufrem. Tedy ideálně kombi nebo hatchback. Krabice na třípatrový dort je vysoká kolem 50 cm.