Kakaové bábovičky

Kakaové bábovičky

Péct čistě z jednodruhové mouky se moc nevyplácí. Každý druh má totiž jiné vlastnosti a jejich správnou kombinací se docílí podobného chování jako u klasické pšeničné mouky. U těhle báboviček platí, že výjimka potvrzuje pravidlo. V kombinaci s kakaem vytvoří krásně nadýchané a měkoučké těsto.

Dávejte si pozor jaká rýžová mouka je v receptu uvedena. V obchodech je totiž k dostání rýžová mouka jako taková, a pak rýžová krupička, která je hruběji mletá. Když mouku zaměníte za krupičku, nemusí se výsledek vždy povést tak, jak by měl.

Já jsem se zamilovala do bábovkových forem od Nordic Ware, takže když si chci trochu vyhrát, udělám si 6 roztomilých mini bábovek. Tohle množství by mělo být na malou/poloviční bábovku. Pokud vlastníte klasickou bábovkovou formu, množství surovin zdvojnásobte.

Suroviny na 6 malých báboviček

180 g rýžové mouky Labeta (rýžová krupička)
2 lžíce holandského kakaa
80 g cukru
75 ml plnotučného mléka
75 ml rostlinného oleje
1 vejce
1 lžička prášku do pečiva
¼ lžičky jedlé sody
špetka xantanové gumy
špetka vanilky

čokoládová poleva
40 g 70% čokolády
80 ml 33% smetany
lžíce másla

Lyofilizované ovoce a sušené květy na ozdobu

Postup

Troubu předehřej na 160°C a formu na bábovky vymaž olejem. Pokud máš složitý tvar bábovkové formy, jako já, je lepší použít olej ve spreji a formu vystříkat. Olej se dostane do všech spát a bábovičky se pak lépe vyklápí.

V jedné míse smíchej všechny sypké suroviny. V druhé míse vyšlehej vejce s cukrem do světlé pěny. Zašlehej olej a postupně přimíchávej sypkou směs a mléko.

Těsto vlij do bábovkové formy a peč při 160°C 18-20 minut. Před vyndáním otestuj špejlí, jestli jsou bábovky dobřé upečené.

V hrnci ohřej smetanu, vlož do ní čokoládu a nech ji rozpustit. Do horké čokolády vmíchej máslo, nech trochu vychladnout a polij s ní bábovičky. Ozdob lyofilizovaným ovocem a sušenými květy.

Další bezlepkové recepty

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.