Sádlovky s marmeládou

Sádlovky s marmeládou

První republika byla v uplynulých dnech hodně skloňovaným slovem. To, že výroční oslavy už skončili, neznamená, že si na to krásné prvorepublikové období nemůžeme zavzpomínat i o Vánocích. A tak jsem pro vás připravila dva recepty na vánoční cukroví, na které se možná už dávno zapomnělo a letos je ten ideální čas si ho zase připomenout.

Jedno z tradičních druhů českého cukroví jsou Sádlovky.
Máslo je teď drahé, Sádlovky jsou ideální. To bylo první, co mě napadlo, když jsem objevila tohle cukroví. Ze čtyř surovin vykouzlíte výborné a krásné kousky plněné vaši oblíbenou marmeládou a oříškem. Mě nejvíce chutná černý rybíz a mandle. Kombinaci můžete ale zvolit podle sebe, držet se tradice nebo vyzkoušet něco nového. Já zkoušela třeba pomerančovou marmeládu s pistáciemi.

Suroviny na 30 ks

170 g Schär Pattiserie
150 g vepřového sádla
150 g bezlepkového moučkového cukru
60 g kakaového prášku

marmeláda a oříšky na ozdobu

Postup
V míse smíchej mouku, moučkový cukr a kakaový prášek. Přidej na kousky nakrájené sádlo a pomocí pastry blenderu nebo nože vytvoř žmolenku. Tu pak rukama propracuj na hladké těsto, zabal ho do potravinářské fólie a nech do druhého dne odpočinout v lednici.

Druhý den vylož plech pečícím papírem a předehřej troubu na 160°.
Z těsta ukrajuj stejně velké kousky, vytvoř z nich kuličky, polož na plech a opačným koncem vařečky vytlač do každé kuličky důlek. Plech vlož do předehřáté trouby a peč asi 10-12 minut.

Vychladlé sádlovky naplň marmeládou, ozdob oříškem a při servírování lehce popraš moučkovým cukrem.

Další bezlepkové recepty

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.