Restaurant Day

Restaurant Day

Moje první účast na Restaurant Day Prague.

O festivalu amatérských kuchařů jste jistě už slyšeli.

Pokud ne, tak zde je malý úvod.

Festival založila skupinka nadšených amatérských kuchařů ve Finsku roku 2011. První festival, kdy si může každý otevřít svojí pop-up restauraci, kavárnu nebo bar se konal toho roku v květnu a od té doby se Restaurant Day těší veliké oblibě po celém světě a to čtyřikrát do roka.

Na myšlenku zúčastnit se Restaurant Day Prague mě navedla Hanička M. z Cakeland Cupcakes.  Prý tak začínala. A tak jsem začala plánovat mojí první prodejní akci s Bezlepkovem. Místo jsem sehnala v zahradě městské knihovny na Pohořelci. Pro začínající amatéry ideální místo. Stoly, židle a případně i elektrickou přípojku vám půjčí knihovna. O zbytek se postaráte už sami.

Přípravy trvaly zhruba měsíc. Vytvořit menu, zjistit co vlastně všechno potřebuji, nakoupit suroviny, domluvit dopravu, napéct a ochutnat vše co budu nabízet. Nebudu vám lhát, bylo toho hodně a bylo to náročné, ale nakonec jsem si přípravy a celou akci neskutečně užila. A za ten úžasný pocit, když přijde zákazník a řekne vám, že to je nejlepší Carrot Cake jaký kdy jedl a dá si další kousek, to stojí.