Čoko-koko

Čoko-koko

Čokoholici budou tenhle koláč milovat.
Já nejsem čokoholik, nedokázala bych sníst tabulku čokolády na posezení, ale tahle jemná čokoládová náplň s alkoholovým ocáskem v kombinaci s křupavou kokosovou krustou dostane úplně každého. Stejně jako dostala mě.

Tenhle koláč je neúměrně jednoduchý tomu, jak moc je dobrý. Stačí vám pár základních ingrediencí a pár minut na přípravu. Pak už jen vydržet až čokoládová náplň ztuhne v lednici a můžete si kousek po kousku nechat rozplynout na jazyku.

Doporučuji nešetřit na použité čokoládě. Je to základní surovina pro tento dezert, a pokud použijete nekvalitní surovinu, bude i nekvalitní výsledek. Správná čokoláda by neměla obsahovat nic jiného než kakaovou sušinu, kakaové máslo, cukr a popř. vanilku a sójový lecitin, který se přidává kvůli lepší konzistenci čokolády.

Dortová forma Ø 20 cm, 8-10 porcí
Krusta
110 g strouhaného kokosu
1 větší vejce, jen bílek, lehce ušlehaný
50 g cukru krupice

Náplň
210 g 33% smetany
200 g kvalitní čokolády (min 60%)
3 žloutky
2 lžičky kávového nebo mandlového likéru

čerstvé jahody, bazalkový cukr, máta na ozdobu

Postup
Krusta
Dortovou formu vymaž máslem a troubu předehřej na 140°C.

V míse lehce našlehej bílek a přidej strouhaný kokos a cukr. Dobře promíchej a směsí rovnoměrně vylož formu s okrajem do výšky 2,5 – 3 cm. Pořádně upěchuj. Peč 40 minut nebo než kokos zezlátne.

Náplň
Ve vodní lázni ohřej smetanu a vsyp do ní na kousky nasekanou čokoládu, nebo čokoládové čočky. Míchej metličkou než vznikne hladká směs. Mísu sundej z vodní lázně a nech chvíli vychladnout. Poté zašlehej do čokoládové směsi žloutky a likér. Pokud chceš mít koláč dokonale hladký, předseď čokoládovou směs přes jemné síto a vlij do vychladlého korpusu. Koláč dej do lednice vychladit nejméně na 6 hodin.

Bazalkový cukr
Do hmoždíře vsyp požadované množství krystalového cukru a několik lístků bazalky.

Po ztuhnutí ozdob jahodami, mátou a bazalkovým cukrem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.